publikováno 07.12.2014

Orli BeF Kotvrdovice – Lino Kalábek Brno 7:6 (2:2)

Sestava Orli: Němec – Daněk, Gromský (C), Horáček, Beneš – Kratochvíl, D. Keprt, Zouhar, R. Keprt, Paděra

Trenér: Michal Válek

Střelci branek: 2x Kratochvíl, 2x D. Keprt, 2x Zouhar, Beneš – 2x Lukšija, Sára, Němec, Gottwald, Kalina

Rozhodčí: Tomáš Peška, Charalambos Pozidis

Delegát: Marek Blažek

Počet diváků: 20

Předposlední podzimní utkání letošní Divize „E“, ve kterém jsme přivítali Lino Kalábek Brno. Boj o důležité body jsme nezačali dobře. Již ve 3. minutě jsme nechali Kalinovi dostatek prostoru a zkušený hráč jemným dloubákem přehodil vyběhnuvšího Němce – 0:1. Zpočátku jsme vyčkávali, s čím vyrukuje soupeř. Ten se nikam nehnal a hrál v poklidném tempu. Pokud jsme chtěli uspět, museli jsme zvýšit aktivitu. V 9. minutě si pohrál s gólmanem Kratochvíl a dobíhající Beneš nemohl minout – 1:1. Remízový stav nevydržel dlouho, o minutu později si přes Kaliny na středu narazil Lukšija a umístěnou střelou vrátil svému týmu vedení – 1:2. Po šancích Zouhara a D. Keprta jsme se mohli dotáhnout, ale oba v dobrých pozicích mířili nepřesně. Prvně jmenovaný svoje zaváhání napravil v 18. minutě, kdy se dokázal obtočit kolem bránícího protihráče a poslal míč k pravé tyči – 2:2.

Zouhar povzbuzen první brankou byl při chuti, v souboji si odstavil hostujícího obránce a levačkou vymetl šibenici – 3:2. Za minutu bylo srovnáno, špatnou rozehrávkou jsme darovali soupeři protiútok, se kterým si tak zkušený tým dokázal poradit – 3:3. Agilní Zouhar vybojoval roh, rychlým rozehráním vybídl ke střele D. Keprta, jehož levačka byla neomylná – 4:3. Ve 32. minutě byl při napadání úspěšný Kratochvíl a „angličanem“ rozvlnil síť – 5:3. Akci jako přes kopírák sehrála dvojice Kalina – Lukšija. Průběh byl stejný jako u druhé branky hostí, narážečka o Kaliny a chladnokrevný Lukšija – 5:4. Ve 34. minutě získal míč rychlonohý D. Keprt a umístěnou střelou k tyči nám vrátil dvoubrankové vedení – 6:4. Následoval oddechový čas a power-play soupeře. Po dvou minutách již unavená čtveřice orlů nestihla vykrýt volný prostor na pravé tyči, z čehož pramenil trest v podobě snížení – 6:5. Dvě minuty před koncem vybídl neodstavitelný Zouhar ke střele Kratochvíla, jehož „bodlo“ bylo mířeno zcela přesně – 7:5. Kalábek šel logicky opět do power-play a za patnáct sekund bylo sníženo – 7:6. Další branka v pohledném utkání již nepadla, a tak jsme mohli poprvé na domácí palubovce slavit zisk tří bodů.

Poslední utkání roku 2014 odehrajeme v pátek 12. prosince 2014 od 20:30, do Jedovnic zavítá Remos Oslavany.