Vítězné rozloučení s domácím prostředím

publikováno 21.03.2015 (aktualizováno 29.11.2015)

Orli BeF Kotvdovice – FC Pivovar Vyškov

Sestava Orli: Matuška – Stehlík (C), Šenk, Daněk, Horáček – Jarůšek, Paděra, D. Keprt

Branky: 4x D. Keprt, 2x Jarůšek, 2x Stehlík, 2x Šenk, Daněk – 3x Kolečkář, 2x Grim, Gregor, Šoupal

ŽK: Jarůšek - 0

Rozhodčí: Čep, Peška

Delegát: Brtníček

Počet diváků: 30

Po sérii čtyř prohraných utkání jsme byli odhodláni tuto nepříznivou sérii prolomit a rozloučit se s domácím prostředím vítězně. Dorazila vcelku početná divácká kulisa, což byla další motivace. Němce v brance, jenž měl po posledním utkání lehké problémy s kolenem, nahradil Matuška.

Vstup do utkání nám nevyšel, inkasovali jsme již ve 32 sekundě utkání. Kolečkář napálil tvrdou ránu z deseti metrů, kterou Matuška pouze vyrazil před sebe. Bohužel jsme akci nedohráli dokonce a z dorážky se dostali hosté do vedení – 0:1. Pivovar se zanedlouho dostal do dvoubrankového vedení, Kolečkářova pumelice vymetla horní roh Matuškovy svatyně – 0:2. Poté jsme zásluhou Dana Keprta snížili, který svůj samostatný únik vyřešil chladnokrevně – 1:2. O dvě minuty později jsme soupeři dovolili, aby se s míčem otočil a z bezprostřední blízkosti nedal Matuškovi šanči – 1:3. V 11. minutě bereme oddechový čas. Taktické pokyny a povzbuzení nám pomohly, abychom utkání během následujících pěti minut otočili ve svůj prospěch na 4:3. Nejprve se trefil Šenk, kterému míč naservíroval před prázdnou branku Paděra. Poté Dan Keprt a následně opět agilní Šenk. Jenže jsme si vybrali krutou daň při naší špatné rozehrávce a dovolili Pivovaru do poločasové sirény překlenout naši obranu společně s gólmanem a znovu se dostat do jednobrankového vedení 4:5. A to nás ještě podržel výborně chytající Matuška, který zlikvidoval „desítku“.

Druhou půli začali lépe hostí, kdy po hře na jeden dotek vstřelili šestou branku – 4:6. My museli opět dohánět a znovu se nám to povedlo. Přetahovaná skončila za stavu 7:7. Zbývalo pět minut do konce, obě mužstva chtěla uspět a vsítit vítěznou branku. Orli ale chtěli více. Čtyři branky v rychlém sledu načal Jarůšek, který se trefil kuriozně hlavou – 8:7. Následně jsme sehráli tři krásné „brejkové“ situace a dokráčeli ke třem bodům. Byl to litý boj, na jejímž konci jsme byli my ti šťastnější. Utkání se muselo divákům líbit, 18 branek se jen tak nevidí.

Poslední utkání tohoto soutěžního ročníku Divize „E“ sehrajeme za čtrnáct dní, tj. 4. dubna 2015 od 19:15 hodin v Bohunicích, soupeřem nám bude rozjetý Kalábek Brno.